Stingo

Můžu propojit notebook s TV a koukat se na filmy, když samotná TV nepodporuje přehrávání videí přes flashku?

Televize akorát přehrává přes flashku hudbu a fotky. Typ televize teď nevím, ale můžu to později zjistit.

Nejlepší odpověď
Dochy

Pokud půjde NTB propojit s televizí, tak proč ne. Běžně to tak dělám.
podmínkou je aby TV, měla stejný vstup jako NTB výstup
(obvykle DSUB-VGA, nebo DVI, nebo HDMI,…)

Další odpovědi
McArthur

Ano, jde to.

Nejlepší způsob spojení je HDMI kabel. Koncovka je stejná jak v notebooku, tak v televizi. Kabel vypadá takto: http://www.ci­pel.cz/produc­t.php?id_produc­t=1182
U HDMI kabelu je potřeba se podívat na verzi. Aby šlo vše jak má, musí být ve verzi 1.3 nebo 1.4 (též Ethernet).

Horší způsob je propojení přes VGA kabel (D-SUB). V notebooku je výstup téměř vždy a v televizi vstup vypadá stejně. Kabel vypadá takto: http://www.ci­pel.cz/produc­t.php?id_produc­t=1597
Nevýhoda VGA kabelu je, že vede jen obraz, zvuk se musí vytáhnout z notebooku samostatně.

Třetí možností je redukce z VGA na SCART. VGA je v téměř každém notebooku a SCART i ve starších televizích. Kabel vypadá takto: http://www.ci­pel.cz/produc­t.php?id_produc­t=2143
Nevýhoda řešení je opětně v tom, že kabel vede jen obraz a zvuk se musí táhnout samostatně. Rizikem je nekompatibilita, protože ne vždy tato redukce funguje správně.

alexandra

Vždycky to jde,ale nejjednodušší je,pokud máš na TV i Notebooku HDMI.Propojíš kabelem,na notebooku nastavíš dva monitory a film přetáhneš do TV.