Avatar uživatele
Registrovaný

Muzu prodávat na Aukru a přivydělával si bez ŽL, 18 mi jeste nebylo?

Je mi 17 let, muzu prodávat na Aukru bez živnostenského listu výrobky (různé druhy, barvy, velikosti = velký sortiment), ktere nakupuji v zahraničí. Měsíčně bych si tak přišel celkem na zhruba 10 000 Kč. Je to možné nebo tim porušují zákon?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Samozřejmě, že tím porušuješ zákon...
;-)
K takovému přivýdělku musíš mít ŽL a ´platit daně´...
Ale můžeš požádat soudo o ´zplnoletnění´ za účelem podnikání, NOZ, §37 ( http://business.center.cz/… ).

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Myslím si, že bez ŽL* se nesmí prodávat tak, jak popisuješ, ale ŽL můžeš získat až po 18-ti letech věku. Nejlépe bude, když si přečteš podmínky prodeje na aukru a podmínky k získání ŽL*.
Výňatek:
Daně se neplatí, pokud jde o nahodilý prodej movitých věcí – například osobních věcí či pozůstalosti. Na výši tržeb/výdělku nezáleží.

Soustavná, nezávislá činnost za účelem dosažení zisku (nakoupím, prodám, chci vydělat) – jde o ­podnikání a dotyčný musí mít živnostenský list, podat daňové přiznání a zpravidla i platit sociální a zdravotní pojištění. Daňové přiznání se musí podat při ročních příjmech vyšších než 20 000 Kč.

Zdroj: http://ekonomika.idnes.cz/…
*= živnostenský list

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Auta a doprava

Zlatý mosoj 626
Stříbrný cukrar 617
Zlatý Drap 574
Zlatý gecco 401
Stříbrný honza19hk 285
Zlatý venkovan 246
Bronzový kapitán 232
Zlatý Hlada 219
Zlatý hanulka11 200
Stříbrný brillant 199

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.