zjentek

Můžu přijít k nějaký zdravotní újmě, když jsem v obýváku rozbil klasickej lékařskej rtuťovej teploměr?

..zapadalo to všude do sedačky a mezi parkety ;q

Nejlepší odpověď
gecco

Teoreticky můžeš – i když to množství není velké, rtuť se v organismu kumuluje…
Kup si práškovou síru (v drogerii nebo na netu) a rtuť jí posyp – zreaguje to na sulfid (pevná látka) a ten pak z podlahy vyšťourej a vysaj, ze sedačky ji posbírej a nebo taky posyp sírou…
A – bacha na Fanynku – rtuť i sulfid jsou ´slušně´ jedovaté i pro pséky…