mikee.nikee

Můžu při sebeobraně použít boxera ikdyž mi ještě nebylo 18 let ?

Doplňuji:
1.) Díky za odpověď.
2.) WoW tak to je zvláštní, protože jsem ho koupil normálně v bazaru a v docela velkém městě, ale ok… Beru tedy na vědomí.

Nejlepší odpověď
ladaadal

Nevím, proč by mělo jít o zakázanou zbraň, to by se nesměla prodávat. Každopádně už to, že ho nosíš u sebe bude soud považovat za to, že vyvoláváš rvačky. A když ho použiješ, tak na tom budeš úplně stejně, jako když vytáhneš nůž a útočníkovi ho píchneš mezi žebra. Každé bojové umění sice ví, že obrana, aby byla účinná musí být silnější než útok, ale bohužel naše d…lní právo toto nechápe. Zřejmě ho dávali dohromady humální pitomci, kteří o útoku a obraně pranic nevědí. Ale bohužel stále platí.
Doplňuji:
Pardon, samozřejmě humánní.

Další odpovědi
zzzzz

Zbraně typu boxer, nůž, paralyzér atd. vlastnit člověk může.
Problém nastává při té obraně. Musíš správně posoudit přiměřenost obrany. A to v momentě, kdy na tebe někdo útočí. a ty na rozhodnutí máš maximálně vteřinu, je velice těžké.
Pokud se budeš takto bránit výrazné přesile např. když se padesáti kilová žena brání před sto kilovým chlapem, tak by ji to mělo projít. Ale nikdy to není jisté, vše záleží na posouzení soudce, hranice je velice tenká.

Je smutné, že se dnes člověk musí bát bránit. Mnohdy je lepší nechat se okrást a zmlátit, aby se z pachatele nestala oběť.

Ještě dodám důležitou věc. Jen člověk plnoletý, způsobilý k právním úkonům a hlavně střízlivý a bez vlivu drog smí tyty typy zbraní u sebe mít. Zákon jejich vlastnictví v tomto případě nepostihuje.

arygnoc

obrana musí byť primeraná útoku (nie sa brániť nožom proti pästiam a pod.).

mimochodom – jedná sa o zakázanú zbraň.
Doplňuji:
voľne kúpiť sa dá i basebalová pálka, taser, vzduchovky, meče, nože, britvy, perkúzne zbrane a pod. – a ako zbrane sa nesmú použiť.

ponovotny

boxer je problematický, protože s ním můžeš mít problémy, kdyby ho u tebe např. nějaký policista viděl. Je ale účinný a pokud na tebe např. zaůtočí více lidí najednou, máš reálné šance. Na druhou stranu přečti odkaz až do konce. Když se budeš bránit noži, nebo klacku, je dokonce nevýhodný.
Pokud se tvůj zákrok bude dále řešit, tak vždy budeš muset dokazovat přiměřenost. Pokud ti není 18 let, nemůžeš bez vědomí zákonného zástupce žádnou zbraň nosit, protože vina za tvůj čin pak padá na něj.
Doplňuji:
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Bo­xer_%28zbra%C5%88%29

marci1

Prodává se od 18 let, takže použít ho nemůžeš. Jeho použití může být velmi nebezpečné ! Může se použít jen v krajní nouzi, obrana musí být přiměřená útoku.
V některých zemích je použití boxera zakázané, např. v Německu.

Araxis

Boxera vlastním,ale uvědomuji si že to je vcelku nebezpečná zbran,zda je použitá přesně a s odporem.U
Doplňuji:
…pokračuji: můžu i někoho tím zabít,a i kdyby to byl jakýkoliv chudák,co tě vyzve na pěstní souboj v baru tak není správné mu rozseknout čelist hned při první ráně.

lumikw

Poměrně pěkně je to také rozvedeno v článku https://www.army-store.net/rady-a-tipy/jak-pouzivat-boxer-k-sebeobrane/