LadyG

Můžu přenést vajíčka žáb bez jejich dospělých rodičů? Přežijí sami?

Doplňuji:
Ano, vím že jsou chránění, také bych chtěla být ochranářem přírody. Ale pokud jsou v ohrožení života a já je chci zachránit, přežijí vajíčka na novém místě sami?

Nejlepší odpověď
Lucijej

Co se týká českých druhů žab, tak se pulci bez dohledu rodičů obejdou, ale přenášet pulce není vhodné. Pro jejichh vývoj je důležitá kvalita vody, hloubka, pH a další faktory, které od oka netrefíš.

Další odpovědi
beer

Co se týká našich druhů žab jsou všechny zákonem chráněny a jakákoliv manipulace s jejich všemi vývojovými stadii je zakázána!
V rukou nezkušeného člověka zárodky (vajíčka) určitě během transportu nebo krátce po něm zcela jistě uhynou..
Doplňuji:
Pokud se týká skokana hnědého – i zde se uvažuje o zařazení mezi druhy chráněné, poněvadž se jeho populace zmenšuje.
Studium

Zdroj: http://www.ve­ronica.cz/?id=274

Emefej

Přenášet je podle zákona nesmíš, i když jsou v ohrožení života. Musíš je nechat přirozeně zahynout na původním místě.