jurakova

Mužu přejít k jinému exekutorovi?

mám dotaz jestli mužu přejít k jinému exekutorovi když nejsem spokojená s jeho jednáním a kde mužu o to požádat.Děkuji za odpověd Maja

Odpovědi
standa

PRAKTICKY NEMŮŽETE !

Předpokládám, že jste v postavení oprávněného…

Vy jste v návrhu na provedení exekuce musela dotyčnou osobu jako exekutura navrhnout.

Soud pak tento váš návrh posoudí a vydá SOUDNÍ ROZHODNUTÍ, kterým dotyčnou osobu pověří provedením exekuce.

Jakmile toto rozhodnutí nabyde právní moci, tak je téměř nemožné exekutora pro daný případ „vyměnit“.

Existují sice teoretické možnosti, kdy účastníci exek.řízení mohou vyjádřit pochybnosti k nepodjatosti exekutora (§ 29 zák. č. 120/2001 Sb. o soudních exekutorech).

Ale důvodem k vyloučení exekutora NEJSOU OKOLNOSTI, KTERÉ SPOČÍVAJÍ V POSTUPU EXEKUTORA v exekučním řízení o projednávané věci (viz ustanovení § 29/2)

Zdroj: http://www.sa­git.cz/pages/sbir­katxt.asp?zdroj=sb01­120&cd=76&typ=r