Avatar uživatele
Rikki

Můžu předjíždět autobus přes plnou dělící čáru který zastavil u krajnice pro nastoupení cestujících

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? Tombik, Sea před 4731 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
chudst

To jsem resil onehdy. Mam za to, ze se to chova jako prekazka na silnici, takze ho muzete se zvysenou opatrnosti objet. (Ale radeji si pockejte na potvrzeni od nekoho jineho.)

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
janek66

Pokud se nejedná o „školní autobus“ označený příslušnou značkou nebo už nemá zaplý levý "blinkr"pro vyjetí tak ano.A vy ho pokud stojí nepředjíždíte,ale objíždíte stojící autobus který vlastně tvoří překážku silničního provozu.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
franku

Pokud stojí,tak u je to objíždění a to lze.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
tom004

Ano,můžete. Autobus je v daném okamžiku překážka,kterou se zvýšenou opatrností můžete object.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hykam

Pokud je autobusová zastávka mimo vozovku předjet můžete pokud nemá zastávka vyznačenou pozici mimo vozovku (autobus stojí v jízdním pruhu) tak předjet nemůžete.
pokud zastaví mimo zastávku, je to překážka na vozovce a předjet ho můžete.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cukrar

Na správnou odpověď je třeba Váš dotaz upravit, páč když autobus stojí tak vy ho nemůžete předjíždět!!! On stojí!!

Pouze ho objíždíte.
Takže ano objeďte ho klidně přes plnou čáru.
Protože není zakázáno předddjíždět na plné čáře. (nejde mi zvýraznit důležité písmenko d, proto jsem ho napsal vícekrát.

Pokud autobus stojí, tak se nepředjíždí, ale objíždí!!!
bez toho zdali je či není na vozovce nebo kdekoliv…
tazatel píše:
„........který zastavil u krajnice pro nastoupení cestujících“

Zdroj: ICQ 55180641

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek