Zlatý

Můžu požadovat po výrobci předvařeného hrachu náhradu škody?

Včera jsem před obědem připravoval s předvařeného hrachu polévku podle návodu, kde bylo uvedeno, vařit 6-8 minut. Hrách se vařil na mírném ohni 10-20-30 minut a stále tvrdý. Vařil se další 4 hodiny (náhradní polévka byla k obědu připravena) a stále nedovařený. Nechal jsem to na dnešek a až po dvou hodinách šel hrách rozmixovat a udělat konečně polévku. Ale k otázce: můžu požadovat finanční náhradu za zbytečně spotřebovanou elektrickou energii?
============================== =====

Lidi, když píši, že jsem to vařil podle návodu uvedeným na krabičce, tak kde se vloudila chyba? Bez soli, bez octu, pouze ve vodě! A to, že jsem psal, že mohl požadovat náhradu, bylo trochu ironie, protože v tomto státě je spravedlnosti poskrovnu.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

To musel ten hrách být předem ošetřený octem a nebo dobře osolený, jinak si to neumím představit...
;-)
Obávám se, že pro získání nějaké satisfakce bys musel nefunkčnost postupu podle návodu prokázat (což se ti asi nepodaří) - ale můžeš ten hrášek už napříště nekupovat.
;-)

Další odpovědi:

Zlatý

Samozřejmě že můžeš. Požadovat můžeš cokoli, otázkou zůstává zda tě někdo vyslyší a reklamaci uzná

Stříbrný

Přidej podrobnosti jaks ho vařil... Hrách zůstane tvrdý, pokud si nedáš bacha a použiješ kuchyňské postupy běžne používané pro vaření jiných potravin.

Zlatý

Můžeš. Předvařené "chuťovky" doporučuji nekupovat. :-)) Ani hrách ani rýži (...nemám rád předvařenou rýži..., jak zpívá ve své písni "Jizva na rtu" Nohavica.) :-))

kdyby jsi namočil hrách přes noc, tak by jsi ho měl jistě vařený rychle a levněji. sůl a ocet zpomaluje rozvaření, ale předpokládám, že ocet do hrachu nedává nikdo, jelikož neznám recept s hrachem na kyselo. sám z ekonomických důvodů vařím na plynu. zkus prášek do pečiva.

Pokročilý

Můžeš, ale jak to chceš dokázat? Budeš za hnupa...

Diskuze k otázce

Zlatý

barbakan

gecco, já reagoval na boreczech-a. :-)

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Jídlo a vaření

Zlatý hanulka11 986
Zlatý Drap 841
Zlatý annas 758
Zlatý iceT 495
Zlatý marci1 481
Zlatý gecco 431
Zlatý briketka10 415
Zlatý quentos 405
Stříbrný elektrikář 395
Zlatý mosoj 351

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.