profimaster

Můžu používat ml. před jménem?

Dobrý den,

já a můj otec se jmenujeme stejně ( máme stejné jméno i příjmení),
a oboum nám dost často chodí balíky, různé psaní a poté se plete čí koho co je. Zajímalo by mě, zdali si můžu začít psát za jméno zkratku „ml.“, (mladší) a zdali s tím nebudou mít problém třeba na poště, pokud by to bylo do vlastních rukou na občanský průkaz, nebo je to všem úplně jedno.

Děkuji za všechny odpovědi.

Nejlepší odpověď
anonym

Je to všem úplně jedno… 😉
Klidně používej ml. (nebo třeba jr.) – na převzetí zásilek ani do vlastních rukou to nebude mít vliv, jde jen o vaše soukromé odlišení adresátů vrámci rodiny.

Další odpovědi
anonym

Rozlišení mladší nebo starší se píše za příjmení, nikoliv před jméno.
Čili v případě tvéni nicku by to bylo asi takto:
Profi Master jr. nebo ml.
Otec by to měl:
Profi Master sr. nebo st.