Frogman

Můžu používat InKartu i na slevu v autobuse?

Dosud jsem jen jezdil z domova do školy a zpět, takže jsem používal tuto klasickou průkazku: http://www.csa­duh.cz/content-img/14-vzor-zakovsky-prukaz.jpg (tu dole)

Ale poslední dobou cestuju náhodně jinam, ať vlakem, nebo autobusem, a není to kvůli škole, tak mě napadlo si koupit InKartu na vlak, u které můžu slevu uplatnit kamkoli (mimochodem, platí sleva i do zahraničí a v zahraničí?), ale nevím, jak je to s autobusem. Můžu touto kartou prokazovat, že jsem student, stejně jako bych to prokazoval tou klasickou? Ale zase až mi bude nějakých 50 let a já si budu chtít koupit studentskou jízdenku, tak to už asi neprojde, co? :DDD

Ok, quentosi. ;) A existuje taky nějaká průkazka na autobus, která by se taky dala použít univerzálně (= nemusím vyplňovat odkud kam) jako InKarta?
Napadla mě třeba ISIC karta, ale tam se to dá taky obejít, když někdo studuje až v pozdější dospělosti.

Nejlepší odpověď
quentos

InKartu? InKartu vydávají České dráhy, s autobusem tudíž nemá nic společného. A jelikož jsou to ČESKÉ dráhy, nelze na ni uplatnit ani slevu v zahraničí (vyzkoušeno).

K dodatku: tak to bohužel netuším, autobusem jezdím jen zřídka – zpravidla jen tam, kam se nedostanu vlakem. Ale hádal bych, že ne, protože zatímco na vlaky tady zatím má většinový monopol jeden dopravce, autobusových firem existují mraky a navzájem si konkurují… tedy stejně jako mi GW Train Regio (někdejší Viamont) neuznal In Kartu, protože je od ČD, nebude jeden autobusový dopravce zřejmě uznávat průkazku od konkurence…

Další odpovědi
RyuzakiKate

ISIC některý autobusový společnosti berou (např. Student Agency, Arriva), ale jen od určitý vzdálenosti. A jeden autobusák mi řekl, že to o prázdninách neplatí, ale druhej mi to zase nedávno normálně nacvakal, takže ptát se, ptát se, ptát se.
Více info zde: http://www.isic­.cz/slevy/stu­dentske-jizdne/