huky

Muzu pouzit nabíječku od samsungu ??

Ahoj nam Nokii lumii 920 a nějak mi blbne nabijecka myslíte ze bude vadit kdyz pouziju nabíječku od samsungu ?? ;)

Nejlepší odpověď
anonym

Pokud ´sedí´ konektor,je to jedno – všechny nabíječky telefonů s LiIon či LiPol dávají 5VDC a ´nějaký´ proud.
Pokud je proudová zatížitelnost dost velká (stejná nebo větší, než origo) , je to úplně fuk. Pokud je menší, prostě jen nabíjení trvá déle.

Další odpovědi
gulag

Ne nebude.

Quimby

Nebude, ale může se stát, že se úplně nenabije, protože ta nabíječka vede jinak velký proud.

Hlada

Nabíječka nesmí být zatížená větším, než uvedeným maximálním proudem. Protože proud nebudeš umět změřit, musíš se orientovat jen podle údajů na nabíječkách. Nabíječka od Samsungu nesmí mít menší maximální proud, než nabíječka originální.
Doplňuji:
cochee: Při daném napětí na dané zátěži by nabíječka mohla snížit proud jen popřením Ohmova zákona.

cochee

Quimby, Hlada, prosímváááás, co je to za kidy???

Poskytuje-li nabíječka menší proud než originální nabíječka, stane se akorát to, že se ta Nokia nabije za delší dobu než s originální nabíječkou. Nabíječka se dále nezatíží větším proudem, protože ochrana nabíječky nepovolí výstup vyššího proudu, nastane limitace, aby se vlivem vyššího proudu nesnížilo výstupní napětí (je to o jejím výkonu, což je součin proudu a napětí). Takže: má-li nabíječka Samsung větší max. výstupní proud, než nokiácká, telefon si pravděpodobně cucne jen tolik proudu, kolik povolí nabíjecí elektronika v mobilu. Má-li nabíječka Samsung menší max. výstupní proud, než nokiácká, bude zatížena na max, vyšší výstupní proud nedovolí ochrany nabíječky a mobil se bude nabíjet delší dobu.
Doplňuji:
To ovšem vše je podmíněno ad mowla kompatibilními konektory, tedy USB, jinak velcí světoví výrobci nemají mezi sebou zaměnitelné konektory pro nabíjení (u starých modelů telefonů). U USB je to jen o tom, jestli jsou stejné velikosti konektorů, tedy mini vs. mikro. Dá se vyřešit redukcí.

cochee

Hlada: jenže tohle není Ohmův zákon, tady nejde o zdroj, dva dráty a rezistor…

Hlada

Ohmův zákon platí v jakémkoli elektrickém obvodu. Pokud není zdroj schopný z jakéhokoli důvodu dodat do zátěže potřebný proud, musí zákonitě klesnout výstupní napětí.

cochee

Viděls někdy stabilizovaný zdroj? Neumí dát nekonečný proud. Pokud je zkonstruovaný tak, že dává například 12 V = a max. 1 A a připojím na něho něco, co žere 1500 mA, tak to něco dostane jen 1 A (a proto nemusí fungovat tak, jak se sluší a patří), ale stále stabilní napětí 12 V. (Já neříkám, že nabíječka do mobilu je stabilizovaný zdroj, ale nabíjený mobil taky není jen rezistor spotřebující šťávu. Odebíraný proud pro nabíjení si hlídá nabíjecí elektronika, která kromě toho taky určuje, kdy nabíjení končí.)