Mia.F

Můžu použít čistič odpadů (hydroxid sodný) v kuchyni, která je zároveň ložnicí?

Ucpal se mi dřez, a já si pořídila čistič odpadů na bázi hydroxidu sodného, značka Fredy. Můžu ho použít v kuchyni? Nekontaminují mi výpary potraviny a nádobí okolo čištěného dřezu? Kuchyně je v garzonce, takže v místnosti, kde je dřez, i přímo spíme. Nemůžeme se nějak přiotrávit, když budeme celou noc dýchat v posteli která je kousek od toho čištěného dřezu?

Nejlepší odpověď
mosoj

Pokud odpad není zaveden do postele tak v pohodě.
Z hydroxydu sodného mohou těkat jenom vodní páry a to ještě pouze v minimálním objemu, vzhledem k objemu který použiješ.

Na kontakt s pokožkou ale pozor a ještě více na oči. Při kontaktu s pokožkou nepomůže ani omytí je třeba neutralizovat kyselinou ( ocet, kyselina citronová).
Při stříknutí do oka hrozí oslepnutí !! Nejhorší je kontakt s krystalickým Na­OH!

Další odpovědi
Mapel

Mosoj to napsal dobře. Z výparů nemusíš mís strach a potraviny nemusíš nikam uklízet. Pro příště si kup rovnou hydroxid sodný, je o polovinu levnější a Krtek je jen obchodní název pro hydroxid sodný.

Michal Kole

Raději bych to nedělal nebo udělal ráno, nechal otevřené okna, uklidil jídlo do špajzu a ledničky a šel na koupaliště.

Umíš plavat ? Dáš 50m pod vodou, aníž by jsi si zacpala nos a měla zavřené oči ?