Avatar uživatele
Mia.F

Můžu použít čistič odpadů (hydroxid sodný) v kuchyni, která je zároveň ložnicí?

Ucpal se mi dřez, a já si pořídila čistič odpadů na bázi hydroxidu sodného, značka Fredy. Můžu ho použít v kuchyni? Nekontaminují mi výpary potraviny a nádobí okolo čištěného dřezu? Kuchyně je v garzonce, takže v místnosti, kde je dřez, i přímo spíme. Nemůžeme se nějak přiotrávit, když budeme celou noc dýchat v posteli která je kousek od toho čištěného dřezu?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Nedo před 4222 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
mosoj

Pokud odpad není zaveden do postele tak v pohodě.
Z hydroxydu sodného mohou těkat jenom vodní páry a to ještě pouze v minimálním objemu, vzhledem k objemu který použiješ.

Na kontakt s pokožkou ale pozor a ještě více na oči. Při kontaktu s pokožkou nepomůže ani omytí je třeba neutralizovat kyselinou ( ocet, kyselina citronová).
Při stříknutí do oka hrozí oslepnutí !! Nejhorší je kontakt s krystalickým Na­OH!

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Mapel

Mosoj to napsal dobře. Z výparů nemusíš mís strach a potraviny nemusíš nikam uklízet. Pro příště si kup rovnou hydroxid sodný, je o polovinu levnější a Krtek je jen obchodní název pro hydroxid sodný.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Michal Kole

Raději bych to nedělal nebo udělal ráno, nechal otevřené okna, uklidil jídlo do špajzu a ledničky a šel na koupaliště.

Umíš plavat ? Dáš 50m pod vodou, aníž by jsi si zacpala nos a měla zavřené oči ?

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek