bolak

Můžu poslat dopis bez známky, s tím že ji zaplatí adresá..adreso­vanec..prostě ten co je na tý adrese?

Doplňuji:
adresor? .

Nejlepší odpověď
iceT

Myslím,že můžeš,dřív se mi stávalo,že jsem dostala dopis bez známky a musela jsem ho poštačce zaplatit,ale to byl otázka tří kouru,kolik stojí známka dnes se ani neodvažuju pomyslet.
Ale dnes bych to asi považovala za neúctu vůči své osobě,pokud by mi někdo takový dopis poslal.A samozřejmě i obráceně…dopis bez známky bych neodeslala.

Další odpovědi
anonym

Stačí napsat na obálku „Odpovědní zásilka“ na místo prostoru pro známku. Pošta to doručí a příjemce zaplatí. To využívám u reklam. Chtějí abych si něco objednal, neobjednám, ale pošlu jim to zpět jako odpovědní zásilku. Asi mám černý puntík. Dostávám toho minimum, skoro vůbec. a mám klid.

Mc Merkurion

kdysi se tradovalo,že napsáním velkého T místo známky dáváš najevo zaplatit adresátem

Aknalb1

Říká se mu adresát a v pravidlech a cenících České pošty jsem nic takového nenašla. ideální zeptat se přímo doručovatelky či na poště.

anonym

Stačí napsat na obálku „Odpovědní zásilka“ na místo prostoru pro známku. Pošta to doručí a příjemce zaplatí. To využívám u reklam. Chtějí abych si něco objednal, neobjednám, ale pošlu jim to zpět jako odpovědní zásilku. Asi mám černý puntík. Dostávám toho minimum, skoro vůbec. a mám klid.

ivzez

To se mi moc líbí, Váš nápad s dovolením převezmu.

bolak

no, ono jde asi o to že pošta to musí doručit, teoreticky by to mohla hodit do koše když to není zaplacený, jenže pisatel by mohl argumentovat tím že známku na obálku nalepil a ta že se mohla sesunout při vkládání do schránky nebo při manipulaci poštovním úředníkem, což by se taky opravdu mohlo stát..