Avatar uživatele
bolak

Můžu poslat dopis bez známky, s tím že ji zaplatí adresá..adreso­vanec..prostě ten co je na tý adrese?

Doplňuji:
adresor? .

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: bolak

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? annas, ivzez před 3735 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
iceT

Myslím,že můžeš,dřív se mi stávalo,že jsem dostala dopis bez známky a musela jsem ho poštačce zaplatit,ale to byl otázka tří kouru,kolik stojí známka dnes se ani neodvažuju pomyslet.
Ale dnes bych to asi považovala za neúctu vůči své osobě,pokud by mi někdo takový dopis poslal.A samozřejmě i obráceně…dopis bez známky bych neodeslala.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Stačí napsat na obálku „Odpovědní zásilka“ na místo prostoru pro známku. Pošta to doručí a příjemce zaplatí. To využívám u reklam. Chtějí abych si něco objednal, neobjednám, ale pošlu jim to zpět jako odpovědní zásilku. Asi mám černý puntík. Dostávám toho minimum, skoro vůbec. a mám klid.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Mc Merkurion

kdysi se tradovalo,že napsáním velkého T místo známky dáváš najevo zaplatit adresátem

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Aknalb1

Říká se mu adresát a v pravidlech a cenících České pošty jsem nic takového nenašla. ideální zeptat se přímo doručovatelky či na poště.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

Stačí napsat na obálku „Odpovědní zásilka“ na místo prostoru pro známku. Pošta to doručí a příjemce zaplatí. To využívám u reklam. Chtějí abych si něco objednal, neobjednám, ale pošlu jim to zpět jako odpovědní zásilku. Asi mám černý puntík. Dostávám toho minimum, skoro vůbec. a mám klid.

před 3734 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ivzez

To se mi moc líbí, Váš nápad s dovolením převezmu.

před 3733 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

no, ono jde asi o to že pošta to musí doručit, teoreticky by to mohla hodit do koše když to není zaplacený, jenže pisatel by mohl argumentovat tím že známku na obálku nalepil a ta že se mohla sesunout při vkládání do schránky nebo při manipulaci poštovním úředníkem, což by se taky opravdu mohlo stát..

před 3735 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek