petka

Můžu položit plovoucí podlahu na parkety,aniž by to něčemu vadilo?

Když nechám položit plovoučku na staré parkety,které trochu vržou,může někdy v budoucnu v něčem vzniknout problém?Podlahář mi tvrdí,že se mezi to dá měkká deska, čímž se zamezí vrzání a že by bylo vytrhání parket zbytečně nákladné.Máte s tím někdo zkušenosti?

Nejlepší odpověď
tom004

A to jsou ty parkety tak špatné? Já bych se pokusil o jejich renovaci a až potom uvažoval o plovoucí podlaze. Podle mého se žádná plovoučka parketám nemůže vyrovnat.

Další odpovědi
mosoj

Jestliže parkety vržou, tak už samy o sobě jsou položeny jako plovoucí. Pokud nejsou uvolněné tak že je z toho šoupací skládačka klidně tu laminátovou podlahu položte na ně.

hanulka11

Dceři také pokládali na parkety které vrzaly plovoučku . Dopadlo to dobře , něměj obavy. Stejně se mezivrstva „Miralonu“ dává na vyrovnání povrchu /někde těch vrstev se musí dát i víc aby se povrch pěkně vyrovnal. Podlahář má pravdu.

http://img.na­dapenny.com/t20/120­87/nadap084626416­090230.jpg

mojitek

Vytrhání parket že by bylo nákladné?To ne.Ale přikláním se k názoru,že plovačka je jen trapná náhražka za parkety.Navíc poničíte li třeba jen jednu plovačku tak to můžete vyškubat celý.Dejte si parkety zrenovovat a máte to na xxx let.Renovace parket je za 280–300 kč za metr čtvereční včetně 3 vrstev laku..

terkaprihodo

Vzhledem k tomu, že u parket málokdy bývají nějaké nerovnosti (pokud jsou dobře udělané), tak si myslím, že s položením plovoucí podlahy na ně by neměl být problém. Myslím, že se mezi to dává ještě taková pěnová vrstva, jak tu někdo zmňoval. Těch způsobů vyrovnání ale existuje víc, jen ne všechny jsou vhodné na parkety. Víc se o tom dá dočíst třeba tady – https://magazin­.nejlevnejsipo­dlahy.cz/clanek/co-je-to-vyrovnavaci-vrstva-podlahy/