Můžu podat trestní oznámení na paní, které jsem zaplatil za mobil předem na účet 3500Kč, ale nebylo mi nic doručeno?

Paní vystavovala mobil na aukru, jenže do konce aukce zbývalo mnoho dní, tak jsem ji kontaktoval přes email. Domluvili jsme se na částce 3500kč, s tím že platba bude provedena předem přes účet. Ona stáhla mobil z aukce a já peníze uhradil předem. Uběhlo pár týdnů a nic mi nepřišlo proto jsem ji kontaktoval, vymluvila se že jí byl mobil vrácen zpátky, že tedy posílá znova. No a už to bude asi měsíc, nic nepřišlo, paní nekomunikuje.
Můžete mi prosím poradit, jak lze toto řešit?, mám podat trestní oznámení? Mám pouze její jméno, nick na aukru a číslo účtu. Jak získám peníze zpátky?
Děkuji všem za radu.

Nejlepší odpověď
Drap

Už jsi to měl dávno udělat.

Další odpovědi
Džanička

Pokud by jste platil peníze v bance na účet té paní, tak by jste dostal potvrzení o platbě, a na něm je vždy napsané jméno osoby které účet patří.. Rozhodně se můžete na policii zeptat jestli s tím jde něco dělat.. Nebo zkuste zjistit na aukci jestli nemá nějaké další vystavené zboží a nenápadně z ní, třeba pod jiným jménem dostat adresu, že si zboží vyzvednete osobně.. Já jsem takto našla svého bývalého, když neplatil na děti a pak tu adresu zdělte policii, oni by to měli prošetřit, jestli nemá jiné další pohledávky, jako že někomu něco neposlala.. Za zkoušku nic nedáte, a už nikomu neposílejte peníze předem..
Ještě mě napadlo, zkusit napsat administrátorovi těch stránek kde jste nakupoval a pořádat je o pomoc, třeba vám vyjdou vstříc..