Trumpeta

Můžu podat trestní oznámení ?

Prodal jsem pohledavku v hodnote 250 000,– Kc. Cena za prodej byla 20 000,– Kč. Kupujicí firma bude podavat žalobu na dlužníka. Jelikož mne dlužník podvedl při sjednávání peněz, hodlám na něj podávat trestní oznámení v souvislosti se zalobou. Za prvé mne podvedl, nebyl schopen splnit co bylo napsano ve smlouvě již při sjednání a za druhé při prodeji mi vznikla škoda, protože jsem musel prodat pohledavku za nižší cenu .T.O. může podat přece kdokoliv, kdo se cítí být poškozen ? I když jsem již pohledávku postoupil jiné firmě. Byla postoupena zajiš´tovací směnka se smlouvou.

Nejlepší odpověď
standa

Trestní oznámení můžete, resp. musíte podat při podezření ze spáchání jakéhokoli TRESTNÉHO ČINU a je úplně jedno, kdo byl obětí a kdo dnes drží pohledávku…

Zcela jiná záležitost je pak úroveň vašich důkazů, následných svědeckých výpovědí, které pak povedou k případnému „obvinění“ pachatele nebo v mnoha případech i k odložení oznámení ´ k ledu´.

Btw. škoda vám nevznikla proto, že jste MUSEL prodat pohledávku za nižší cenu…, vy jste totiž „nemusel“…, ale to je jiný příběh

Další odpovědi
atriplex

Aby se jednalo o podvod, muselo by se prokázat, že v době uzavření smlouvy, podezřelý věděl, že vám nebude platit. Dokážete to? Co se týče prodeje pohledávky, tak jak zde bylo již řečeno, to je váš problém a nikoliv policie. Nikdo vás nenutil prodávat pod cenou.