Džanička

Můžu podat trestní oznámení?

na bývalého expřítele (ne exmanžela)pro neplacení výživného na dvě děti,i když ještě neproběhl soud kvůli alimentům?Žádost jsem podala v listopadu 09 a pořád se nic neděje.Nejsme spolu rok a peníze mi poslal jen 4×.Vím že má práci,ale načerno,výplatu si nechává posílat k mámě.Jistí se tím aby mu nikdo nemohl peníze zablokovat.Jak to v takovém případě vůbec chodí.Pokud půjde sedět tak nedostanu nic

Nejlepší odpověď
standa

Nejprve musí být pravomocně rozhodnut ten návrh z listopadu´09…, do té doby musíte čekat.

O nic ale nepříjdete, protože „výživné“ lze vyměřovat až 3 roky zpět 🙂

Zákon o rodině:

§ 86
(1) Nežijí-li rodiče nezletilého dítěte spolu, UPRAVÍ SOUD rozsah jejich vyživovací povinnosti nebo schválí jejich dohodu o výši výživného.

Další odpovědi
ReHu

Se Standou souhlasím.
Asi to půjde těžko, ale já bych se asi zkusila podívat po nějakých důkazech. Jsou různé cesty. Už tu byla zmiňována detektivní agentura, ta by mohla zjistit, jak velké má výdaje a jaké příjmy třeba za pár měsíců. Nebo nějaký váš společný známý, který si s tebou rozumí, …
Nebo se do toho pusť a za do roka můžeš vydělávat tolik, aby tě to nebolelo a pak na něj dělat neslušné posuňky 🙂.