ninja

Můžu platit kartou Visa paywave v obchodě podporující Mastercard paypass ?

Mám debetní kartu od mBank (visa payway), umožnující platit bezkontaktně v obchodech. Na většině z nich většinou visí znak pro podporu Matercard paypass. Chtěla bych vědět jestli se dá nakoupit v takovýchto obchodech s mojí kartou. Nšlajsem o tom pouze toto http://www.me­sec.cz/bankov­ni-ucty/platebni-karty/bezkontaktni-platby/pruvodce/ a moc tomu nerozumím:-(

Nejlepší odpověď
Dochy

Můžeš platit kartou VISA paywave v obchodech, které podporují PayPass, pokud ty obchody podporují i PayWave 😉
V ČR obvykle platí, že obchody podporující jedno podporují i druhé. Dále karta Paywave je schopna fungovat jako klasická VISA, takže i v obchodě kde Paywave nepodporují, ale podporují VISA bys měl zaplatit bez problémů kontaktně…

Další odpovědi
anonym

Snímač pro oba systémy je týž – ale placení tím nebo oním (nebo oběma) musí podporovat aplikace (program) – pokladní systém toho kterého obchodníka – takže se vždy musíš dotázat v konkrétní prodejně.
Osobně ale předpoklácám, že aplikace bude obvykle podporovat oba systémy (obchodník by si ´neudělal´ to, že některou kartu by nebyl schopen přijmout).