Avatar uživatele
INNA TUMOVA

Muzu odstoupit od najemni smlouvy, kdyz jsem se tam vubec nenastehovala? A v jake lhute?

Pronajala jsem byt. Vubec jsem se tam nenastehovala. Hned druhy den jsem volala majitelce bytu. Ze se omlovam, ale z osobnich duvodu se nemuzu tam prestehovat a chci odstoupit od smlouvy. Ale pani chce zaplatit nejake poplatky dva tisice.A nebo mam dat dvoumesicni vipoved. To znamena, nebydlim tam ale platim najem..Dekuji

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? marci1 před 3334 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Pepa25

Smlouva byla předpokládám platně uzavřena, tak se řiďte podle ní (my tu nevíme, jak byla dohodnuta kauce, jak bylo dohodnuto placení, sankce atd. apod.). Takže jen obecně: vždy je možné se dohodnout jinak – ale musí to být dohoda obou stran.
Doplňuji:
Odstoupení od smlouvy není možné, pokud nebylo sjednáno, není to spotřebitelská smlouva.

Upravil/a: Pepa25

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Pořádně si prostudujte nájemní smlouvu a zjistíte,jestli na to má právo nebo ne,popř. ji předložte pro jisté posouzení právní administrtivě.
Doplňuji:
„administrativě“

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
brillant

http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/obcanzak/cas­t8h7.aspx

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Nájemní smlouva byla uzavřena, tedy platí a postupuje se podle případných sjednaných sankcí či výpovědní lhůty k ukončení nájmu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hlada

Jestli to chce majitelka vyřešit dohodou za dva tisíce, tak je to kulantní nabídka, kterou byste měla s radostí příjmout. Kdyby trvala na dvouměsíční výpovědi, musela byste zaplatit tři nájmy, což by bylo nepochybně dražší.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek