Muzu odstoupit od najemni smlouvy, kdyz jsem se tam vubec nenastehovala? A v jake lhute?

Pronajala jsem byt. Vubec jsem se tam nenastehovala. Hned druhy den jsem volala majitelce bytu. Ze se omlovam, ale z osobnich duvodu se nemuzu tam prestehovat a chci odstoupit od smlouvy. Ale pani chce zaplatit nejake poplatky dva tisice.A nebo mam dat dvoumesicni vipoved. To znamena, nebydlim tam ale platim najem..Dekuji

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

Smlouva byla předpokládám platně uzavřena, tak se řiďte podle ní (my tu nevíme, jak byla dohodnuta kauce, jak bylo dohodnuto placení, sankce atd. apod.). Takže jen obecně: vždy je možné se dohodnout jinak - ale musí to být dohoda obou stran.
Doplňuji:
Odstoupení od smlouvy není možné, pokud nebylo sjednáno, není to spotřebitelská smlouva.

Další odpovědi:

Pořádně si prostudujte nájemní smlouvu a zjistíte,jestli na to má právo nebo ne,popř. ji předložte pro jisté posouzení právní administrtivě.
Doplňuji:
"administrativě"

Stříbrný

Zlatý

Nájemní smlouva byla uzavřena, tedy platí a postupuje se podle případných sjednaných sankcí či výpovědní lhůty k ukončení nájmu.

Zlatý

Jestli to chce majitelka vyřešit dohodou za dva tisíce, tak je to kulantní nabídka, kterou byste měla s radostí příjmout. Kdyby trvala na dvouměsíční výpovědi, musela byste zaplatit tři nájmy, což by bylo nepochybně dražší.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1812
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 657
Zlatý gecco 480
Zlatý led 453
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 388
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.