certisko

Můžu odpalovat pyrotechniku během roku?

Dostal jsem darem tento výrobek http://www.ta­rra.cz/katalog/py­rotechnika-new/baterie-vymetnic-2-zapalnice-kat-3/baterie-vymetnic-pyro-hero-64ran-8-1.html akorát si nejsem jistý jestli to můžu normálně odpálit, nebo musím čekat na silvestra?

Nejlepší odpověď
mosoj

Pokud je ti 21 let ( jedná se o pyrotechniku III. kategorie) tak ano. Některé obce vydaly svoji vyhlášku, kde používání zábavní pyrotechniky upravují. Nicméně platnost vyhlášky která zakazuje něco co státní vyhláška povoluje je sporná ale hádej se s nimi.
Odpal to před 22. 00 aby jsi nerušil noční klid a na svém, nebo soukromém pozemku ( majitel ti dá svolení) a nikdo na tebe nemůže.

Další odpovědi
zzzzz

Většina obcí, to zakazuje ve vyhlášce, zeptejte se na obecním úřadě.

marci1

Ne. Během roku nemůžeš tuto pyrotechniku odpalovat. Vlastně se to nesmí ani na Silvestra, ale toleruje se to. Na odpalování této pyrotechniky musíš mít 21 let ( kategorie 3 ).

Reezo

Zákon je nadřazený všem vyhláškám. Takže ano můžete.
Jinak v praxi ti to nikdo nedokáže, že jsi to zapálil.