skorcovaz

Můžu odmítnout degradaci v práci?

V práci mne chtějí přeřadit na jiné místo s odůvodněním, že nejsem dost „tvrdá na lidi“. Byl mi přislíben stávající plat, při podpisu smlouvy jsem si ale všimla, že se snížil. Mám právo smlouvu nepodepsat, když mi dané podmínky nevyhovují? Co se stane, když jí nepodepíšu? Můžou mne jen tak vyhodit?
Předem děkuji za odpovědi!

Nejlepší odpověď
tom004

„Jen tak“,určitě ne.Ale,"kdo chce psa bíti…,a dál,to určitě znáte.

Další odpovědi
Michal Kole

Je to změna pracovní smlouvy, takže je potřeba Váš souhlas.

Pokud nepodepíšete, může Vás vyhodit pro nadbytečnost a musí Vám dát 3 platy odstupného.