hanka R+

Mužu nosit řetízek s Rytířský křižem ?

někteří lidi si mysli že je to trestné… pletou si to z železním křižem z 2.světove…ale kdyš to jen ten čisti křiž tak to nosit mužu ne ?

Nejlepší odpověď
arygnoc

ano.
ale riskujete aktivního blbce, který si ho splete s nacistickým křížem.

Další odpovědi
baghira

Proč ne, když to může mít současná spolková Luftwaffe (spojenec v NATO) na letadlech, můžeš to mít i ty na krku. :)

Shodou okolností jsem viděl dnes před firmou tohle auto :)
http://dl.drop­box.com/u/60356­3/rytir.jpg

terry: předpokládám, že tazatelka nemyslí německé vyznamenání, ale rovnoramenný kříž s rozšířenými konci (v heraldice označovaný jako „rytířský“, podle řádu německých rytířů, kteří fungují od 12. století)

terry

Rytířský kříž je nad železným křížem. Tak bych ho nenosila.

Rytířský kříž Železného kříže (něm. Ritterkreuz des Eisernen Kreuzes) je německé vyznamenání, které zřídil v září 1939 Adolf Hitler. Vyznamenání je o stupeň vyšší než Železný kříž.

Nemusí, ale i může to být vnímáno jako propagace nacismu.