Muzu nekoho zplnomocnit, aby mi vyzvedl doporucenou zasilku. Nemam obc. prukaz

Nejlepší odpověď
Syd

Měla by to vydat, ale pouze pokud bude ta plná moc notářsky ověřená, nebo bude ten koho tam pošlete „držitel průkazu příjemce“ ( http://www.ces­kaposta.cz/cz/nas­troje/prukaz-prijemce/prukaz-prijemce-id996/ )
Ale ani jedno nepůjde bez OP

Zdroj: http://www.ces­kaposta.cz/cz/nas­troje/podminky-pro-vydavani/podminky-pro-vydani-postovni-zasilky---poukazane-penezni-castky-id998/

Další odpovědi
arygnoc

pokud jsi osoba nezletilá (je ti míň jak 15) bez jakékohokoliv zplnomocnění tě můžou/musí zastupovat rodiče (bydlící na stejné adrese).

pokud jsi dospelý: napráskat ti na prdel. Jakto, že nemáš občanku?
ještě bych ti dal pokutu aspoň 50.000 (padesát tisíc!) – tu další občanku by jsi neprošustroval/a.

Michal Kole

Doplním agrynoce

Třeba mu občanku ukradli, má zažádáno o novou a než ji vydají (30 dnů) tak mezi tím uplyne lhůta uložení. Už jsem četl tento případ v novinách, že pošta potvrzení o ztrátě občanské průkazu neakceptují.

Biometrická identifikace by problém vyřešila. Tisk občanek stojí milióny. Skener otisků prstů litr. A otisky prstů nebo oční rohovka se na rozdíl od podoby na fotce nemění.