Oprah

Můžu na svatební oznámení použít motto a básně volně přístupné na internetu?

Nepodléhají autorským právům?

Nejlepší odpověď
1popelka1

Pokud u motta, citátu, části básně uvedete autora – nemusíte mít strach, že byste porušovala autorský zákon. Zatím jsem žádné oznámení neviděla bez uvedení autora, jedině že by byl neznámý.

Popravdě, tohle bych možná radit neměla, ale kdo pozná, že jste třeba nějaký text nevymysleli vy? Pokud si vyberete nějaký text třeba z této stránky http://svatebni-oznameni.net/tex­ty.htm a necháte vytisknout u jiné společnosti, nepozná se to. Podle mě nemusíte mít strach, krom hostů jej nikdo neuvidí 🙂