Stingo

Můžu na seznam.cz nějak zjistit z příchozího mailu, z jaké ip adresy byl odeslán?

Odpovědi
setapouch

Ano, ale pokud ten e-mail byl odeslán z webového rozhraní, zjistíš IP adresu webového serveru.

arygnoc

nie, zistíš iba adresu poskytovateľa emailu (serveru).
v tomto prípade 77.75.72.3 (seznam.cz)

;-Q

cochee

Můžeš a nemusíš. Nahlédnutím do hlavičky mailu zjistíš IP odesilatele, ale pokud sedí na lokální síti za routerem, tak jeho lokální IP nezjistíš, je tam veřejná IP adresa, což může být i adresa proxy serveru ISP, existuje-li.

setapouch

arygnoc: kde se v tobě bere ta neustálá potřeba lhát?