with.love

můžu na několik hodit prostě odložit těsto na erník do lednice? nesrazí se to nějak?

potřebovala bych těsto na perník ,,odložit" do lednice asi na 3h…

Nejlepší odpověď
hanulka11

pokud je v něm kypřící prášek mělo by se péct ihned – jinak perník nevyběhne

Další odpovědi
Anuket

Souhlasím s hanulkou. Pokud si chceš těsto udělat dřív, nepřidávej kypřidlo (kypřící prášek, případně pokud ho nahrazuješ sodou, nepřidávej ani tu) – kypřidla působí hned. Udělej si klasické těsto a pak to jen před pečením přisyp. Doporučuji ale těsto dát spíše jen na chladné místo – parapet, spíž,… Ne do ledničky, nemuselo by pak vůbec vyběhnout i kdybyste přidala kypřidlo až nakonec – mohlo by dostat teplotní šok.

badisko

Zalezi jakej mas recept na pernik…zakej pernik vubec peces?…pernicky zdobene nebo napr..olejovy pernik ve forme …jinak u pernicku to nevadi ale misto lednice bych pouzil jen chladnejsi misto…
Doplňuji:
Take jsem vcera pekl klasicky olejovy ve forme..http://le­teckaposta.cz/964604394