milablond

Muzu mit v nove praci podepsane nove ruzove prohlaseni?

V praci, kde jsem byla ve zkusebce jen 14 dni, jsem podepsala prohlaseni, ucetni mi po skonceni dala papir, kde stalo, ze bylo uplatneno na mesic srpen. V zari jsem nastoupila do nove prace – muzu ho zde znovu podepsat? Nevim, jestli tamto predesle zaniklo, ale kdyz bylo pouze na srpen, tak asi jo…

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Ano, zaniklo a pokud jej nemáš současně podepsané jinde, tak můžeš od září podepsat u nového zaměstnavatele.
Současně předešlý zaměstnavatel oznamuje následujícímu, že byla či nebyla uplatněna sleva na dani a ve kterých měsících.

Další odpovědi
ivzez

Platnost podpisu na prohlášení k dani z příjmu končí spolu se zaměstnáním.
Nové prohlášení lze podepsat třeba hned druhý den.
___

Potvrzení od předchozího zaměstnavatele si schovejte,
bude se Vám hodit po skončení roku při ročním zúčtování daně z příjmu
(to Vám na základě Vaší žádosti provede zaměstnavatel)
nebo při podání daňového přiznání (podle toho, co si vyberete).