MirKop

Můžu mít u přijimaček kalkulačku?

Hrozně by se mi hodila jako takový záchytný bod, kvůli zlomkům a záporným číslům.

Nejlepší odpověď
quentos

Podmínky bývají různé a bývají uvedeny na webu dané školy.
Obvykle kalkulačka u přijímaček povolená není, ale na 100% se to dozvíte jen na oficiálních internetových stránkách školy, případně to v ní bývá „fyzicky“ vyvěšeno.

Další odpovědi
Muffz

Zpravidla povolene nejsou, ulohy jsou postavene tak, aby k jejich reseni nebyla kalkulacka zapotrebi (hodnoti se postup, popr. se pocita s malymi cisly).

Larissa

Přijímačky jsem dělala před dvěma rokama a kalkulačka povolena byla. Nicméně příklady byly takové, že mi byla celkem na nic…

Honzyn14

Já jsem dělal přijímačky na střední školu před čtyřmi roky a kalkulačku jsme tedy mít nemohli, ale v tu dobu si to každá škola určovala sama, dnes jsou přijímačky plošné státní. Co bych, ale doporučil každému deváťákovi, aby si vyzkoušel testy nanečisto, například v https://www.to-das.cz/ to mají opravdu hezky udělané a nebude pak v testu „naostro“ tak nervózní 🙂