Avatar uživatele
lukas.lukas

Muzu mit takovou svoji mensi firmu servisu in-line brusli, je to legalni ?

Dobrý den, je mi 15 let, a baví mě opravovat in-line brusle a tak mě napadlo, jestli bych to nemohl dělat.Třeba by jsem si vytvořil vizitky, oni by zavolali, domluvili by jsme se na čase a datu, atd. potom by přijel, a já bych mu ty brusle dal a potom by mi zaplatil, je to vůbec legální, děkuji.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Syd před 4282 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Je to možné pokud bude v živnosťáku uvedena osoba staší 18 let. Třeba se stačí domluvit s rodiči.
Občanský zákoník pamatuje na tzv. výpomoc, která může být i honorována, ale pak při překročení určité výše příjmů je nutné zdanit

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Michal Kole

Bohužel nemohl, protože živnost smíš mít od 18.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
hanulka11

to bys mohl opravit kamadádům, ale svoji firmu bohužel

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kric.ouwner

No u nás o nefunguje jako v Amerických filmech , že si děcka otevřou prodejnu limonád nebo právě opravnu bruslí či kol , ale hlavně jako skalní bruslista ti musím říct že by se ti to stejnak nevyplatilo , brusle si opravuji sám , jestli si chceš vydělat tak běž radši roznášet např. noviny nebo pomoct někam do kuchyně :) , a jestli tě to jen šíleně baví tak to dělej zadarmo :) .....

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Syd

Ano můžeš, ale pokud nesplňuješ podmínky pro získání daný živnosti (věk+v tvým případě asi ještě i odbornost potřebná k řemeslný živnosti), musíš si najít osobu, která je splňuje a zaštítí ti to. Normálně budeš mít tu živnost skutečně ty, jenom tam budeš mít ještě připsanýho toho člověka.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Syd

Michal: Mýlíš se. S obecnýma podmínkama pro získání živnosti (věk, způsobilost, bezúhonost) je to uplně stejný jako se zvláštníma (vzdělání, praxe, zkoušky). Když je nesplňuješ, stačí mít někoho, kdo je splňuje, a ten tomu bude odborně dozorovat. Jenom si nemůžu vzpomenout, jak se tý osobě potom říká.

před 4282 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek