Lordak66

Můžu mít psa pušteného na volno?

Dobrý den máme rotvajlera a chtěl bych se zeptat jestli ho ve městě na sídlišti můžu mít pušteného na volno s náhubkem děkuji.
Doplňuji:
Bydlím na kladně ale tu vyhlášku sem nenašel :(

Nejlepší odpověď
anonym

Co na to ´říká´ místní vyhláška???
Zákon to (pokud vím) neupravuje…
😉
Mimochodem – info, že jde o rotvíka je nepodstatné – na sídlišti mne daleko víc rozčilují malá plemena (od čivavy přes JRT a yorky po maltézáky) – nevychovaní, ´rozežraní´ a od paniček (obvykle) rozmazlení nad únosnou mez.
Doplňuji:
No – tak se poptej místní MP (ti by tu vyhlášku měli mít v malíku).
😉
Koukni sem – http://www.mes­tokladno.cz/vyh­laska-mesta-c-11-07-o-cistote-a-poradku-ve-meste/d-1001973 , Článek 6…

Další odpovědi
Drap

Musíš se řídit vyhláškou. Každé město ji má sepsanou trošku jinak.