MonkeyKing

Můžu mít kokosovník jako pokojovou rostlinu a poté ho dát do skleníku?

Myslíte, že by uvadl? Máte kokosovník? Roste rychle? Myslíte, že bude někdy tak velký jako ty v tropech?
Doplňuji:
Popřípadně jakou palmu byste doporučili si pěstovat ve skleníku?

Odpovědi
hanulka11

jistě můžeš ho mít jako pokojovku, ale pak do vytápěného skleníku – jinak by asi zimu nepřežil – u nás se mu nedaří bohužel už jsem to vzdala – nemohu mít všechno

kukulicka

Ano.
Lze ho mít jako pokojovou rostlinu a později ho mít ve skleníku.
Doplňuji:
Nedoporučuji moc palmy.
Spíše rostlinu palmě podobnou jménem Juka.

Deli

Mám různé palmy a jim podobné rostliny, včetně juky. Teď jsem je zrovna stáhla z letního pobytu na zahradě, mám je v obýváku. První jsme si pořídili před třemi lety, takovou chudinku zuboženou uschlou zlevněnou. Dnes má 2,4 m výšku (pak už je strop) a šířku přes 2 metry. I kokosačku máme, tu asi rok, měla dva listy, dnes má asi 7 listů a 150 cm na výšku. Co mi vyrostlo z juky, to se ani neptej, dnes jsme ji domů nesli dva. Není příliš vysoká, loni jsem ji razantně zkrátila, ale je velmi robustní a hustá.
Skleník nemám, tak nevím. Tyhle rostliny nesnesou mráz, musel bys tedy přes zimu ve skleníku topit a v létě by jim podle mne hrozilo přehřátí.