kukol18

Můžu mít husí kůži i na obličeji?

Mohu mít husí kůži i na obličeji?

Odpovědi
Klára K.

Ne, nemůžeš.
Husí kůže je savcům na to, že se nám vzpřímí chloupky, tím se naježíme, (proto ji máme také, když máme strach) akorát lidé tak chlupatí nejsou, a tak to u nich moc nefunguje.
Ale vem si třeba takového vlka, ten může být celý naježení, ale na čumáku a na většině hlavy naježený není. (Může to být u toho vlka konkrétně proto, že na zježené chloupky se chytá líp sníh a ten by mu na obličeji překážel ve výhledu)
Navíc všeobecně lidi na obličeji moc chlupů nemají, pouze jemné chmíří, nebo vousy.