Pokročilý

Můžu mít doručovací adresu na poště?

Jde mi o to, že dost často mi chodí pošta, ale mám problémy s jejím přijetím na koleji a domů se dostanu jen jednou za čas. Je tedy možné nechat si balíček zaslat na adresu pošty a převzít ho tam?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Ano. Stačí, když do adresy odesílatelé napíšou poste restante. Zásilka nebude doručená na adresu, ale zůstane na poště, odkud si ji vyzvednete po předložení občanského průkazu.

Další odpovědi:

Stříbrný

Na poště,kde si nejčastěji vyzvedávate zásilky ,bych si zřídila a zaplatila osobní schránku.

Bronzový

P.O.Box využívám již hodně let a vyhovuje mi. Denně si tam vyzvedávám poštu (vejdou se tam bez problémů i trochu větší zásilky). Důvodem založení bylo, že bydlím v paneláku, kde klíč od schránky pasoval do několika dalších a poštu mohl kdokoliv během dne odcizit. Navíc schránky byly malé a třeba časopisy se do nich nevešly. Nyní už máme schránky lepší - přístupné hned od vchodu, přesto P.O.Box rušit nebudu, i když ho od loňského roku zdražili o 100% (z Kč 600,- za rok na Kč 1.200,-) - místo do 10.000 obyvatel.

Zdroj: http://www.ceskaposta.cz/cz/na stroje/p--o--box---zamykatelna -postovni-prihradka-id31764/

Stříbrný

Ze schránky se mi začali ztrácet doručené písemnosti a časopisy. Na poště jsem si proto zřídil tzv. "odnos". Je to zadarmo a každý týden si chodím na poštu vyzvedávat veškerou poštu včetně balíků. Současně se dá zřídit průkazka na další mnou určenou osobu, která může při nepřítomnosti poštu vyzvednout za mě. Průkaz platí na 3 roky a stojí 50 Kč. Službu "odnos" můžu doporučit.

Stříbrný

Můžeš využít poštovní přihrádku (P.O.Box, Post Box jsou její známější názvy), ale platíš za ni měsíční částku.

Nebo si můžeš na Tvou dodací poštu nechat zasílat zásilky 'poste restante', zásilky se nechávají na poště patnáct dní, tak by ses třeba jednou týdně na poštu stavila s občanským průkazem, tahle služba je oproti poštovní schránce zdarma.

(Vzor pro zásilku poste restante)
Pan
MUDr. Matěj Kopecký
,,poste restante''
397 04 PÍSEK 4

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Nakupování

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Nakupování

Zlatý Drap 415
Zlatý gecco 273
Zlatý hanulka11 271
Zlatý marci1 263
Zlatý mosoj 238
Zlatý briketka10 148
Zlatý annas 143
Zlatý ReHu 132
Zlatý iceT 109
Zlatý led 109

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.