Můžu mít brigádu od 15 nebo od 16? (nebereme to, když pracuju u známého)

Nejlepší odpověď
Nuk nuk

Legálně až od 16.

Další odpovědi
brillant

§ 6, Zákon č. 262/2006 Sb., zákoník práce
Způsobilost fyzické osoby jako zaměstnance mít v pracovněprávních vztazích práva a povinnosti, jakož i způsobilost vlastními právními úkony nabývat těchto práv a brát na sebe tyto povinnosti vzniká, pokud není v tomto zákoně dále stanoveno jinak, dnem, kdy fyzická osoba dosáhne 15 let věku; zaměstnavatel však s ní nesmí sjednat jako den nástupu do práce den, který by předcházel dni, kdy tato fyzická osoba ukončí povinnou školní docházku.
http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/zakonik-prace/cast1h2.aspx