STUDENTKAEVA

Můžu menstruační kalíšek používat i mimo menstruaci??

Nejlepší odpověď
gecco

Můžeš, ale k čemu???
Venušiny kuličky jsou pro období mimo menses mnohem příjemnější (osobní zkušenost ovšem nemám)…
😁

Další odpovědi
RyuzakiKate

No, každej gynekolog na to má evidentně názor jinej podle toho, kolik dostanou za propagaci určitých výrobků, hlavně antikoncepčních pilulek. Ale o těch se tu nemluví. Dle mého názoru jsou právě vložky a hlavně tampony sídlištěm bakterií. Vzniká pro ně ideální prostředí – vlhko a teplo. U tamponů ještě k tomu hrozí syndrom toxického šoku. Kromě toho jsou tampony i vložky napuštěny parfémy a bělidly, špatně se to likviduje… Co se týče kalíšku, tak tam se bakterie nemnoží, protože na silikon jednoduše nepřilnou, a krev se do dělohy taky nevrací, všude se samozřejmě píše, že jej máš vyprázdnit nejdéle po 12ti hodinách a po menstruaci určitě vysterilizovat (někam se to taky pokládá, že jo). Je to ekonomický řešení a zároveň přátelský k životnímu prostředí. Ale nějak nechápu využití mimo menses, no…

ahold

Na co?

anonym

Názor gynekologa

Podle názoru některých gynekologů nepatří menstruační kalíšek ke vhodným způsobům menstruační hygieny,[1] a to proto, že na rozdíl od tamponů a vložek, které krev absorbují a v okamžiku naplnění ji propouštějí, menstruační kalíšek krev zadržuje v pochvě. To je vhodné prostředí pro pomnožení bakterií,[1] které jsou ve větším či menším množství v pochvě vždy přítomny. Pokud není imunitní stav uživatelky kalíšku právě v nejlepší kondici, je zde zvýšená pravděpodobnost vzniku zánětu.[1] Jiní odborníci se naopak domnívají, že kalíšek působí oproti tamponům lépe právě proto, že krev neabsorbuje, ale zadržuje. Z toho důvodu nedochází k vysoušení poševní sliznice, čímž se udržuje její přirozené pH. To může působit jako prevence vzniku infekce.
Doplňuji:
http://doma.no­va.cz/clanek/las­kaasex/lekari-doporucuji-venusiny-kulicky-k-lecbe-inkontinence.html

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Men­strua%C4%8Dn%C3%­AD_kal%C3%AD%C5%A1ek