Tobbynka

Můžu jít s kočkou ven, když má stehy?

Moje kočka je 6. den po kastraci. Má ještě stehy. Můžu jít s ní alespoň na 7 minut ven? Beru ji na vodítku a kšírkách. A může se za takovou krátkou dobu na ní přisát nějaké klíště? Bude na naší zahradě, kde není vysoká tráva. Teď momentálně nemáme žádné kapičky, kterými by my ji ošetřili. Děkuji…

Nejlepší odpověď
beer

Pokud už se pohybuje a chová normálně, nevidíš nic mimořádného na jizvě, na krátkou a klidnou procházku můžeš. Pravděpodobně už zítra jdete na vytažení stehů, hned si kup něco proti klíšťatům.
Klíště se přisát může, stejně tak jako si ho může přinést zvíře na těle a parazit se přisaje později..

Zdroj: Vet.praxe

Další odpovědi
Drap

Ven s ní jistě jít můžeš, stejnětak jako se může přisát i klíště v nízké trávě.

anonym

Na 7minut? 🙂
Pokud je kočka téměř týden po zákroku a je bez potíží, jistě jí pohyb
na vzduchu jen prospěje!