Blecha

Můžu jet v 16 letech, když mám řp A1, do zahraničí?

Doplňuji:
Myslel jsem to tak jak píše Chudst, na motorce 125ccm jako řidič.

Nejlepší odpověď
chudst

Ano, pokud to dovoluje zakon dane zeme. Napriklad v Americe nesmite ridit sam auto v 18, i kdyz uz u nas mate ridicak. V Evrope to bude asi vsude podobne, ale chce se to mrknout na danou konkretni zemi.

hanulka11: predpokladam, ze otazka mela znit „Mohu ridit motocykl do objemu 125 ccm a do výkonu 11 kW i v zahranici, v pripade, ze u nas vlastnim ridicsky prukaz typu A1“?

Další odpovědi
hanulka11

Proč bys nemohl jet do zahraničí, jde o to co tam budeš řídit?

a jsme zase u toho, jak lidé pokládají nepřesně otázky, přeci když se chci na něco zeptat tak se zeptám přímo a konkrétně.

venkovan

Vlakem, autobusem, osobním autem na sedadle pro spolujezdce – proč bys nemohl.

Nozdrolomo

jistěže.. onehdá jsem sjezdil DDR na fichtlu. S ještě „mokrým“ řidičákem na M. Prostě vůně daleké ciziny :))

Děda Louda

Vlastnictví řp ani věk tě v cestování nijak neomezují.

arygnoc

dnes můžete do zahraničí i bez řidičáku.
Ovšem, pokud nebudete řídit.