tajík

Můžu jet sama s kamarádkou k moři,když mi je 15?

Jely by jsme přes cestovku autobusem do Itálie nebo Chorvatska.
Můžem jet když nám není 18?

Odpovědi
Quimby

Nejsi právně zodpovědná, takže radši ne. Jako máš už občanku a to by stačilo, ale kdyby se cokoliv stalo, tak budou mít rodiče velké problémy.
Pochybuju, že cestovka by vzala jen dvě děti bez dospělích.
Takže ne, třeba zkus jestli nemáš starší sestru, bráchu nebo třeba babičku, kteří by s tebou jeli.

pn65

Pokud je kamarádka plnoletá, může si zařídit splnomocnění na tebe na tom zájezdu ale potřebuje k tomu souhlas tvých rodičů.