Avatar uživatele
Registrovaný

Můžu ještě řídit vozidlo?

muzu jeste ridit vozidlo pokud jsem nebyl obvineny u hlavniho liceni, nebo jsem do rozhodnuti soudu bez ridicaku... Kdyz sem nebyl u hlavniho liceni tak jsem porad bez rozsudku?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Letmým náhledem do silničního zákona (č. 361/2000 Sb.) zjistíme, že můžete řídit až do té doby, než nabyde právní moci usnesení o trestu za trestný čin, kterého jste se v souvislosti s řízením dříve dopustil.

-----------

§ 94a Pozbytí řidičského oprávnění

(1) Řidič pozbývá řidičské oprávnění dnem právní moci rozhodnutí, kterým mu byl soudem uložen trest(...)

(2) Řidičský průkaz je povinen odevzdat ´řidič´(...) do 5 pracovních dnů ode dne, kdy nabylo právní moci rozhodnutí podle odstavce 1.

Zdroj: http://business.center.cz/busi ness/pravo/zakony/silnicni-pro voz/cast1h3d1.aspx

 

Otázka nemá žádné další odpovědi.

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1819
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 457
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.