vrbenska

Můžu jako výživné použít místo peněz vybavení bytu???

Dobrý den ,
žila jsem s přítelem 20 let z našeho vztahu máme syna , před dvěma lety jsem se rozešla s jeho otcem a syn šel bydlet ke mně , jenže nyní chce jít bydlet k otci a ten mu shání badlení a už našel , již několikrát mne chtěl různým způsobem bývalí přítel připravit o peníze o byt atd a vím , že i nyní je jeho snaha dostat syna ,který se bude ještě 2 roky učit na střední škole ,na svou stranu tím , že mu sežene byt , tuším,že pak přemluví syna k různým soudním úkonům o výživné atd nedej bože podílet se na placení jeho bydlení , vím,že byt sehnal bývalí přítel ,ale bude psaný na syna , nevím co můžu očekávat , ale něco určitě ano .CHCI SE TEDY ZEPTAT NYNÍ DÁVÁM SYNOVI SEBOU SEDAČKU ,PC , TV , PC STŮL , SKŘÍŇ NA VĚCI MIKROVLNKU ATD ATD NĚKTERÉ VĚCI JEŠTĚ V ZÁRUCE , VŠE TAK ZA VÍCE JAK 80 TISÍC KČ , JE MOŽNÉ NAPSAT SI S NÍM SMLOUVU O PŘEDÁNÍ TĚCHTO VĚCÍ A AŤ SLOUŽÍ JAKO KOMPENZACE PRO PŘÍPADNÉ VÝŽIVNÉ A JAK BY MĚLA TATO SMLOUVA VYPADAT A CO BY V NÍ NEMĚLO CHYBĚT , JEŠTĚ CHCI PODOTKNOUT ,ŽE OTEC NIKDY VÝŽIVNÉ NEPLATIL

VELICE DĚKUJI ZA RADU

Odpovědi
pizlicka

nic synovi nedavej,vycka­vej,popripade veci prodej,a schovej na vyzivne.aby ze me delal otec syny,i nevedeny syn,to snad ne!
Doplňuji:
zrejme neni plnolety,pokud bys mu veci vydala,jako bys souhlasila,aby se jako neplnolety osamostatnil.jakoby ho vystehovavas ty sama.

ahold

V každém případě nech o výživném rozhodnout soud. Neplatíš žádné soudní poplatky a „co je psáno, to je dáno“.
Přenechání věcí nenahrazuje výživné!
Pokud syn není plnoletý, výživné bys musela poukazovat k rukám otce. I o tom musí rozhodnout soud, protože výživné na dítě se poukazuje tomu z rodičů, kdo o dítě nejenom pečuje, ale i s ním užívá společnou domácnost!!
Celé mi to připadá jako chytristika a do té se nedej vlákat.
Doplňuji:
A pokud dítě není plnoleté zastupuje ho u soudu tzv. opatrovník (soc. pracovnice)
Moje rada: Obrať se právě na soc. pracovnici v místě bydliště syna. Všechno s ní prober a případně požádej o sepsání návrhu k soudu :1. změna péče, 2. určení výživného.

Michálek1245

Dobrý den, upřímně nevím, jak si myslíte, že by tohle fungovalo. Jakože prostě dáte kus obývací stěny namísto peněz na školní pomůcky pro dceru? No, tak jako to nevím, jaký dojem by z toho mladá slečna a bývalá žena měla. Takže ne, nejde to. A jako je divné, že nad tím jenom uvažujete. To mi přijde fakt podivné.