vasemi

Můžu jako podnikatel (neplátce dph) prodat zboží v hodnotě např. 4000 Kč jen za 1 Kč a můžu ho třeba prodat sám sobě???

Odpovědi
anonym

Ano – můžeš…
😉
Ale – musíš pro takové jednání mít důvod, který ti uzná FÚ – jinak by šlo o daňový únik a ten je postihován.
Doporučuju tvé pozornosti Zákon o účetnictví.

mosoj

Sám sobě zboží ne !! Můžeš ale DKP nebo ZP ( to není zboží) vložit do podnikání, ale za cenu obvyklou.
Ale pokud budeš vlastnit dvě firmy tak jedna druhé ano, pokud to ale bude souviset s předmětem podnikání.

dudu

Na principu, který popisuje mosoj je přece založeno tunelování…