bartt13

Můžu jako majitelka odhlasit dceru z trvalého bydliště

Dobrý den,chtěla bych se zeptat.Mám nemovitost na které je přihlášená moje dcera,která má dluhy.Chtěla bych jí odhlásit,co ktomu potřebuji a mohu ji sama odhlasit.Může jít exekutor na moje vybavení co mám v baráku.Děkuji rovnou za odpoved.

Nejlepší odpověď
standa

Předpokládám, že dcera je plnoletá (v opačném případě by ´odhlášení´ samozřejmě nešlo).

Jako 100% vlastník nemovitosti máte nesporné právo se vyjadřovat k tomu, zda NÁJEMCI může být v evidenci obyvatel zaevidováno místo trvalého pobytu, které je shodné se sídlem vaší nemovitosti. Za předpokladu, že tomuto nájemci skončí užívací právo k předmětnému bytu, tak se můžete obrátit na úřad (evidence obyvatel) nejlépe s příslušnou ukončenou nájemní smlouvou, ze které vyplývají identifikační údaje nájemce (dcery) a oznámit, že žádáte o zrušení sídla své nemovitosti jako místa trvalého pobytu nájemce.

Exekutor může zabavit i vaše věci, u kterých spolehlivě neprokážete, že patří vám. Samozřejmě, že se později můžete dovolávat nápravy (žaloba proti vyloučení movitých věcí ze soupisu), ale je to pak běh na delší trať…

Takže žádná sláva a vůbec vám to nezávidím… ☹