Můžu fakturu poslat k úhradě staviteli?

Dobrý den, nechal jsem si od společnosti postavit novou kuchyň, ale stavitel nemovitosti jaksi zapomněl ke vdechu vzduchotechniky (digestoř) udělat zásuvku. Firma mi tak zásuvku udělala, samozřejmě za poplatek. Mohu tuto částku vymáhat po staviteli? děkuji

Nejlepší odpověď
baghira

Byla zásuvka v projektu nebo ne? Pokud ano, závadu jsi měl reklamovat u firmy, která stavěla kuchyň (a ta by měla taky závadu odstranit).

Další odpovědi
mosoj

Podle zdravého rozumu, předchozí stav zásuvku nevyžadoval tak tam nebyla. Nový stav zásuvku vyžaduje a tak to patří do nákladů na kuchyni. Kdo co platí nelze říct, protože dáváte pouze půlku informací ( v jakém bytě, kdo je majitel, váš vztah k bytu a pod.)

elektrikář

Pokud nebyla zásuvka zakreslená v projektu EL instalace reklamovat nelze.