Nikkol

Můžu dostat pokutu za parkování na místě vyhrazeném pro rodiny s dětmi?

Nejlepší odpověď
dědapetr

Jde o slušnost řidičů k matkám s dětmi.

„Z naší strany je takové jednání nepostihnutelné kvůli tomu, že vodorovné dopravní značení musí doplňovat svislé dopravní značení, a to chybí,“ řekla policejní mluvčí Simona Čejková. Městská policie na tom s pravomocemi není jinak. „S tímto problémem nemůžeme nic dělat. Vyhláška sto třicet o dopravním značení tuto značku nezná. Nemůžeme za to tak parkujícím řidičům dávat žádné postihy,“ přiznala tisková mluvčí městských strážníků Jana Pužmanová.

Rodiny s dětmi proto mají smůlu. Míst je málo a bezohledným řidičům žádný postih nehrozí.

„Jediné, co by mohlo všem pomoci, je, aby se řidiči chovali sami k sobě ohleduplně a respektovali značení,“podotkla další plzeňská řidička Petra Pechlerová.

http://plzensky­.denik.cz/zpra­vy_region/logo-kocarku-ridici-ignoruji-pokuta-jim-nehrozi.html

Další odpovědi
Miroslavst

Možná se pletu, ale ty znáš dopravní značku parkoviště pro rodiny s dětmi?
Já teda ne.
Budu rád, pokud mi ji někdo ukáže v příslušném ustanovení zákona.
Takže já osobně bych nic neplatil a šel do správního řízení, aby mi prokázali spáchání přestupku.

Ponytail

Ne. Je jen na tvé vůli a slušnosti, zda na těchto vyhrazených stáních zaparkuješ nebo zda je necháš rodinám s kočárkem apod. Já jsem tato vyznačená místa viděla akorát jednou u jednoho supermarketu v naše městě.

anonym

Policisté jsou v tomto směru bezzubí. Oficiálně totiž značka vyhrazující parkovací místa pro rodiče s dětmi neexistuje, tudíž nemohou ani kontrolovat její dodržování. „Jde o interní označení provozovatelů parkovišť, v zákoně taková značka uvedena není, a proto její nedodržování nikdo nemůže ani sankcionovat. V tomto případě jde skutečně jen o dobrou vůli lidí, jestli takto označená parkovací místa budou respektovat,“ vysvětlil frýdecko-místecký policejní tiskový mluvčí Ivan Žurovec. I proto prozatím zůstávají takováto parkovací místa v menších městech spíše raritou.
„V Třinci jsem na žádném místě označení parkovacích míst pro rodiče s dětmi nezaregistroval. Jsem také členem dopravní komise města a ani tady jsem se nesetkal s požadavkem, že by někdo v Třinci chtěl takováto místa zřídit,“ konstatoval ředitel Městské policie v Třinci Josef Kužma.

Zdroj: zkraceno z internetu

chudst

Ne, nemuzete. Takova znacka oficialne neexistuje a policie je proti tomu zatim bezmocna. (Navic ja osobne jsem ji snad jeste po Brne nevidel (ani jinde, ale jinde moc casto parkovat nejezdim).)

cukrar

Nemůžete dostat pokutu, páč nemáte zač, pokud jste neporušila předpis. Nevím co říkala tisková mluvčí, zdali špatně sdělila předpis, či novinář špatně slyšel, nebo jen překlep…
vyhláška 130 neřeší značky, jen vyhláška 30/2001.
Taková drobnost…

arygnoc

Ne.

Proč by měli mít rodiny s dětma vyhrazené parkování?

Nestačí, že jej mají invalidé (někdy mám pocit, že invalidé tvoří většinu národa), policajti, politici?

Už jenom čekám, kdy budou vyhrazené jízdní pruhy pro zelenooké, tlusté, držitele ski-pasu nebo hip-hopisty.

lukas.zmizik

pokutu dostat muzete, ale nebude opravnena.))