Nevíteto?

Můžu dostat otravu krve, když se říznu o plechovku?

Nejlepší odpověď
Drap

Teoreticky ano. Prakticky je šance velmi malá. Pokud jsi očkována proti tetanu, neni se čeho obávat.

Další odpovědi
Bedy

Teoreticky ano, zvlášť, pokud je ta plechovka nějak špinavá. Doporučím nepodceňovat dezinfekci té rány i přesto, že jste očkovaná.

anonym

Ano – otrava krve je způsobena zánětem – nedostatečným vyčištěním rány.
Kromě toho – jak zmiňuje kolega, je možné se nakazit celou řadou dalších nemocí, ošetření rozhodně nepodceňuj (dezinfekci).