můžu dostat exekuci na plat,pokud nezaplatím zvýšené výživné v určené výši soudem pokud mi ještě nepřišlo rozhodnutí?

Nejlepší odpověď
AndreiRanger

1, Pokud nemáte v ruce pravomocné rozhodnutí, těžko vám někdo může strhávat výživné.

2, Aby proti Vám byli podniknuty právní kroky musel byste neplatit nepřetržitou dobu 6 měsíců

3, Žalobce musí prokázat, že se s Vámi spojil/a a pokusil se s Vámi o tomto jednat

4, I kdyby to došlo takto daleko, máte možnost se zpětně vyplatit.

5, To, že je provedena exekuce JE UVEDENO na výplatní pásce

Hlavním zákonem je v tomto případě zákon č. 99/1963 Sb., občanský soudní řád, a podpůrným se stává zákon č. 120/2001 Sb., o soudních exekutorech a exekuční činnosti (exekuční řád)

Další odpovědi
Michal Kole

Exekuce na plat není nic vyjímečného. Pokud legálně pracujete tak je to pro exekutora snadnější než zabavování a prodávání vašeho majetku v dražbě, protože stačí jeden dopis vašemu zaměstnavateli a Váš zaměstnavatel Vás o tom NESMÍ informovat.