Anonym2000

Můžu do školy se zánětem spojivek?

U lékáře jsem byl, ale ten mi nic neřekl. Dal ji recept a na shledanou…

Nejlepší odpověď
briketka10

Komu „ji dal recept“ , když píšeš o sobě „neřekl“?

Zánět spojivek je přenosný a vysoce nakažlivý
zdroj : http://www.zanet-spojivek.u13.cz/pre­nos/

Další odpovědi
gecco

Kdopak ti ten zánět spojivek diagnostikoval???
😁
Těžko říct (můžeš ale i nemusíš být nakažlivý) – zajdi si k doktorovi, ten ti to poví…
_____________­___________
V tom případě do školy můžeš…
😉
Pokud bys měl zůstat doma, musel by ti vystavit omluvenku a říct, dokdy se máš škole (kamarádům…) vyhýbat.

marci1

Příčinou zánětu spojivek může být infekce (bakteriální, virová) nebo alergie. Při alergické obvykle nevzniká hnis a oko je nateklé.Pokud by se jednalo o infekci, tak samozřejmě do školy nechoď.
Wiki

KARI05

Nechoď tam je to virovy enomecnini nebo co proste to můžou chyt i jiny lidi

da ny

Je to závislé na původu konjuktivitidy.
Nutno dodržovat přísnou hygienu rukou (často právě původem zánětů).
Do školy je možné chodit, zejména u alergických. Do zaměstnání pak podle charakteru práce je možná PN.
http://nemoci­.vitalion.cz/za­net-spojivek/

Vzhledem k tomu, že lékaři žádné školní omluvenky nepotvrzují/nepíší je to na tobě či na rodičích (ti píší omluvenku).
V akutním stavu je vhodné zůstat 2 – 3 dny doma.

arachis

A co kontrola? Jestli neřekl,že má(š) přijít na kontrolu,tak to asi není tak zlé.