samicek333

Můžu do školky přinést hračky?

Ahoj, mohla bych do mateřské školky donést nějaké hračky? Třeba nějaký barbie panenky, nebo plyšáky? Nebo je na to nějaký zákon, že se to musí dezinfikovat nebo já nevim co…
Doplňuji:
a nešlo by ty hračky prostě vzít, zajít tam a nechat je tam? Jako aby o nich věděly ty učitelky, a to je všechno?

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Myslím, že desinfikovat asi ne, protože dítě půjde ze záchodu počůrá si ruce, neumeje si je a osahá všechno a za chvíli to samé udělá druhé dítě.

To by učitelky celý den jen desinfikovali.

Prodat nebo darovat hračky školce bude administrativně náročné pokud nemáte IČO a nemůžete dát fakturu. Chtěl jsem dát nějaké knihy knihovně a narazil jsem, protože chtěli po mě živnosťák.
Doplňuji:
Já v tom jednoduchost nevidím. Je potřeba, aby ty hračky figurovali v evidenci majetku, aby měli nějaký bezpečnostní a zdravotní atest, a podobně.

Další odpovědi
Drap

Darovat je můžete bez problémů po dohodě s vedením školky,
Pokud se dohodnete s učitelkami, neni problém

Danča84

Mamka taky nesla nějaké hračky po nás do MŠ, prostě tam přišla s taškou, chcete, nechcete. Chtěli, poděkovali a mamka odešla. Myslím že takovýchhle přípaů je víc, a pokud to budeš chtít skutečně dát zadarmo, ne prodat za peníze, nebude problém. Mám z Tvého dotazu pocit že Ty se chceš zbavit svých hraček, které jsi měla ráda a je Ti líto je vyhodit, když už jsi vyrostla, ne?

Michálek1245

Dobrý den, darování jde po dohodě s vedením. My takhle pravidelně každý rok kupujeme na https://www.naj­dihracku.cz/ dětské hračky a dáváme to školce, i když tam už naše dcera nechodí. :) Prostě dobré vztahy a chceme tu školku na malé vesnici podpořit. :) Protože ne každá vesnice má tak dobrou školku, jako máme my, a my jsme zase s manželkou takoví, že ji chceme zachovat. :)