misicka2310

Mužu dávat malému čaj pro děti v každém věku?

mužu davat malemu čaj pro děti v každém věku po mleku ublinkava a nemuže spinkat a ma prujem dekuji za odpověd

Nejlepší odpověď
Nuk nuk

Pokud miminko kojíte, pak čaj nepotřebuje. V mlíčku má tekutin dostatek.
Ublinkávání se neděste, je to normální. Pokud jde opravdu o ublinkávání, tj. že miminko prostě vypustí trošku mlíčka po každém kojení, pak se nic neděje. Mimčo prostě jen vypouští přebytek toho, co vysálo. Jaetliže by zvracelo, to byste poznala, protože by toho bylo hodně a bylo by to obloukem, pak se raději než skočit po čaji, poraďte s lékařem.
Průjem? Konjenecká stolička je řídká vždycky. POkud má žlutou barvu a nějak divně nezapáchá, je to normální. Je-li stolička zelená, spíše než nad čajem se zamyslete nad svým jídelníčkem, nejspíš to znamená, že jste snědla něco, co miminku nesedne. Za pár kojení se to upraví. ŠPATNÁ stolička je hnědá, nebo v konzistenci míchaných vajíček, která navíc smrdí. Pak bych opšt volila lékaře.
KOlik se nebojte, vyžadují hlavně Vaši trpělivost, masírování bříška a mazání (doporučuji mast Pupík – nám moc pomáhala).
Pokud se ale přeci jen z nějakého důvodu rozhodnete dát čaj (dává se jen nemocným dětem), pak to MUSÍ být čaj pro děti od narození. Složení pro starší děti by mohlo miminku ublížit.

Další odpovědi
Džanička

Já bych čaj také v žádném případě nedávala.Miminko si vysaje dost tekutin aby se napilo i najedlo.Čaj bych dávala až tak v létě,když je horko.A granu­lovaný,nejlépe fenyklový,je dobrý na prdíky,a navíc už je slazený.Po kojení ho nechte co nejdéle odříhnout.Je dobré ho dát spinkat s vyvýšenou matrací,ale celou aby byla v rovině,ne prohnutá,dejte pod matraci třeba ručník,mě potom děti neublinkávali..

panenka

pokud kojíte tak mu dávat čaj vůbec nemusíte.jen v létě.souhlasím se džaničkou že mu můžete dávat fenyklový čaj který je dobrý na prdíky.pokud by jste si ho pak chtěla udělat sama doma dam vám recept.
do malého kastrolku si dejtu 1 malou lžičku fenyklu jednu malou lžičku anýzu a jednu malou lžičku kmínu nechte povařit pak nechte vyluhovat přecedte a pak nalejte miminkovi do vlašky.nebo pak v lékarně koupit baby čaj pro kojence

afro.minerva

Pokud jde o čaj, tak normální v žádném případě. Pokud má koliku, ale na tu by tvůj maličký měl mít ještě čas, tak by jsi mohla udělat čas z feniklu (trošku slabší, než je napsáno na obalu v návodu) a dát lžičkou pár kapiček. Ne moc, pomáhá to na prdíky.

To, že ublinkává je normální, pokud ovšem přímo nezvrací až obloukem. To by jsi potom měla jít k doktoru, protože by to možná potřebovalo léčbu. Pokud ublinkává hodně často, tak se radši taky zeptej doktora. Od toho je máme. Hodně na ublinkávání pomáhá zvýšená poloha v postýlce. Třeba polštářem podloží madraci v místech, kde má miminko hlavičku, aby byl v postýlce maličko sklon. Miminka potom tolik neublinkávají, ale uplně se tomu nevyhneš.

Jinak jestli má průjem, tzn. má tekutou stoličku ve které je hodně hlenu a silně zpáchá, tak musíš k lékaři. Dítě se může hodně rychle odvodnit a musí se to u tak malého dítěte hned léčit. Katar není legrace.

Pokud má ale žluté kakání, které je konzistencí jako míchaná vajíčka nebo je to mazlavé, tak to nevadí. To je v pořádku. Takové kakání kojená miminka mají. Dokonce to vypadá, když se hned vykaká, že je to hnědé, ale když to trochu rozmázneš, tak je to žluté. To je taky v pořádku.

Pokud jde o granulované čaje třeba od Hippu, tak ty mají na obale napsané, od jakého věku se můžou dítěti dávat. Většinou je to min. od 1 měsíce věku, ale platí to hlavně pro ty děti, které nejsou kojené a jsou na umělém mlíku. Pokud je dítě kojené, tak všechno až do 6 měsíců věku dostává z mléka. Pokud do dítěte naliješ čaj, tak mu to akorát zabere v bříšku místo pro mlíko a nebude sát tolik kolik má. Další tekutiny se dávají dítěti jenom když je hodně velké horko a je třeba nad 30 stupňů celsia v létě horka. Jinak stačí jenom kojení.