Avatar uživatele
zzzlatokopka

Můžu dát vařit zmražené maso?

Mám kuřecí maso na vývar, potřebuji ho udělat rychle pro psa, včera zvracel a vývar mu vždy pomůže, ale zapoměla jsem ho večer vytáhnout z mrazáku:-(

Stane se tommu něco, když to dám zmrzlé do hrnce z vodou a uvařím?

Všem předem děkuji za odpovědi:-)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 7Pro koho je otázka zajímavá? annas, suaeda, briketka10, gagaga, marci1, gecco, Putin před 3278 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
briketka10

Odpoveď byla označena jako užitečná

ponoř ho na chvilku do vroucí vody, nebo ho dej do MW
na pár min. rozmrazit taky ve vodě, a pak vař já ho vařím
pro kočičáka jen v MW a nikdy neprotestoval :)
ať se Ti pejsánek brzo uzdraví..
Doplňuji:
no pro pejsky platí dieta rýže a kuřátko
a to by ten můj kočičák rejži nepozřel 😁

Upravil/a: briketka10

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?zzzlatokopka Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
gecco

Ne – klidně můžeš…
V podstatě jediná ´závada´, která takto vznikne, je, že vývar bude trochu zakalený -v mase obsažená krev se ze zmrzlého bude uvolňovat postupně, takže nebudeš mít šanci ji v podobě pěny sesbírat.
Ale to psovi nebude vadit určitě (na chuť to nemá vliv) a ani z hlediska kvality to není příliš na závadu.
😉
Ať psovi chutná..
😉

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Jo, klidně, když chtěj u nás kuře, vyndám ho z mrazáku a hned do trouby, když se zeptám, jaký bylo, tak prej „good“ s polívkou to dělám stejně, šoupnu to do hrnce se studenou a vařim

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
suaeda

Maso se snažím trochu rozmrazit. Buď dát do mikrovlnky (rychlá metoda), nebo jej nechám nějakou hodinu vyndané při pokojové teplotě. Většinou (jsou výjimky) vždy syrové maso „blanžíruji“ tj. dám do vody a přivedu rychle na krátkou dobu do varu. Pak je vyndám a vodu vylezu. Maso se při tom dobře vyčistí a pak jej teprve použiji k dalšímu kuchaření.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lamalam

Ano, bez problémů. Často to tak dělám, když něco zapomenu vytáhnout z mrazáku.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek